Policjanci CBŚP z Lublina rozbili zorganizowaną grupę przestępczą handlującą podrabianymi nawozami. Funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn. Na polski rynek trafiło ponad 1000 ton podrobionego nawozu, a straty producenta sięgają ponad 1,6 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa co najmniej 31 rolników, a także naruszenia prawa do własności przemysłowej. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci CBŚP przy współpracy z inspektorami UKS w Lublinie rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, która trudniła się sprzedażą podrabianych nawozów sztucznych. Jej członkowie oferowali granulat opatrzony podrobionym znakiem towarowym znanego polskiego producenta. Towar zapakowany był w tzw. big-bagi o masie 500 kg każdy. Skład fałszywych, sztucznych nawozów odbiegał parametrami od oryginału.

Funkcjonariusze ustalili, że co najmniej kilkudziesięciu rolników z województwa mazowieckiego i lubelskiego i innych miejscowości w Polsce, zostało oszukanych przy zakupie tego nawozu.
Podczas przeszukań w dziewięciu miejscach policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację księgowo-finansową, samochody, biżuterię o łącznej wartości ponad 150 tys. złotych. W sumie zabezpieczono na poczet przyszłych kar majątek wartości 1,5 mln zł.
Ponadto policjanci szacują, że w latach 2014-2015 grupa sprzedała kilkudziesięciu osobom ponad 8 tys. ton podrobionego nawozu. Straty producenta mogą być więc znacznie wyższe.
Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn: Roberta P.(39 l.) i Łukasza Z. (36 l.) mieszkańców województwa mazowieckiego, Czesława K. (45 l.) i Rafała B. (34 l.) mieszkańców województwa lubelskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, a także naruszenie prawa do własności przemysłowej.
Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Zamościu.
2025-06-13 15:44:21
15-letni kierowca motocykla zignorował sygnały policjantów do zatrzymania się i podjął brawurową ucieczkę, przewożąc pasażera - swojego równolatka. Nastolatkowie zostali szybko zatrzymani przez wodzisławskich mundurowych. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
2025-06-09 11:41:34
„Poszukiwacze” z KWP w Lublinie namierzyli na terenie Holandii poszukiwanego listem gończym 28-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna brał udział w bójce i pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli doszło w 2016 roku na drodze w powiecie radomskim. Śmierć poniósł wówczas 33-latek ze Stalowej Woli. Dzięki współpracy z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego KGP oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST, 28-latek został zatrzymany i ekstradowany. To już ostatni pseudokibic poszukiwany do tej sprawy, w której łącznie oskarżonych jest 15 osób.
2025-06-09 11:41:34
„Poszukiwacze” z KWP w Lublinie namierzyli na terenie Holandii poszukiwanego listem gończym 28-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna brał udział w bójce i pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli doszło w 2016 roku na drodze w powiecie radomskim. Śmierć poniósł wówczas 33-latek ze Stalowej Woli. Dzięki współpracy z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego KGP oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST, 28-latek został zatrzymany i ekstradowany. To już ostatni pseudokibic poszukiwany do tej sprawy, w której łącznie oskarżonych jest 15 osób.
2025-06-09 11:41:34
„Poszukiwacze” z KWP w Lublinie namierzyli na terenie Holandii poszukiwanego listem gończym 28-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna brał udział w bójce i pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli doszło w 2016 roku na drodze w powiecie radomskim. Śmierć poniósł wówczas 33-latek ze Stalowej Woli. Dzięki współpracy z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego KGP oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST, 28-latek został zatrzymany i ekstradowany. To już ostatni pseudokibic poszukiwany do tej sprawy, w której łącznie oskarżonych jest 15 osób.
2025-06-09 07:31:15
Warszawskie Lotnisko na Bemowie już po raz trzeci stało się miejscem wyjątkowego spotkania – Trzeciego Dnia Otwartego Służby Kontrterrorystycznej. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło setki uczestników – pasjonatów, przyszłych kandydatów do służby, całe rodziny oraz wszystkich, którzy chcieli zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna praca policyjnych specjalsów z CPKP „BOA”.